Hírek : MEG VAN A MÁSODIK HELY! FEHÉRVÁRCSURGÓ-NÁDASDLADÁNY 0:2

MEG VAN A MÁSODIK HELY! FEHÉRVÁRCSURGÓ-NÁDASDLADÁNY 0:2

2013.11.27. 14:13

Az egyik legnagyobb rangadóra vártak a ladányi ifik, azonban a sérülések és hiányzások mellett a kíméletlen időjárással is meg kellett küzdenie a fiúknak, akkor még a kiéhezett csurgói csapatról nem is beszéltünk.

Nem tudom, mi sportértéke van szakadó esőben felszántani egy, amúgy remek talajú pályát, mindenesetre a játékvezetőnek nem okozott gondot a sárban topogás, így kezdődhetett a játék. Nem volt feszültségtől mentes a mérkőzés, de a tétnek megfelelően komoly feladatoknak kellett megfelelni.

A mérkőzést pedig úgy sikerült megnyerni, hogy az ellenfél - aki addig 57 gólt rúgott - nem talált kapuba. Punk Kristóf két góljával (15. és 69. perc) a ladányi ifi magabiztosan nyerte meg a mérkőzést, így behajózva a téli szünet előtt a második helyre.

A mérkőzésről a Fehérvárcsurgó SE oldalán a következőket írják:

"Fehérvárcsurgó u20 - Nádasdladány u20 0-2 (0-1)

Idei utolsó bajnokinkon harmadik helyezettként fogadtuk a másodikat. Az eső két napja folyamatosan esett, minden esősepp egy-egy ásónyom volt a saját sírunkon. Azonban nem az ellenfél lökött bele minket a gödörbe, hanem magunktól ugrottunk nekifutásból egy jó nagy fejest.

Kezdésnél 6, a tizenhatoson felsorakozó védő várt minket. Megtisztelő, hogy így tartanak tőlünk, és az is, hogy  a már szinte biztos ezüstérmes is "csak" kontrázni jön hozzánk. Volt is két nagy lehetőségük, a kettő között meg rúgtak egy gólt büntetőből. Mit mondjak erre, a 14-15 évesek példaértékűen játszanak, a 20 éves védő meg dühből lerántja a kapunak háttal álló támadót...Ez olyan mélyre lökött minket, azt hittem kitömnek, 10-15 percig nem nagyon léptünk át a felezővonalon. Aztán összekaptuk magunkat, és ismét kézbe vettük az irányítást, de nem sikerült betalálni. A második félidő az elsőhöz hasonlóan zajlott, mi játszottunk, a vendégek kontráztak, voltak helyzetek, gólt pedig 40 méteres szabadrúgásból kaptunk, a kapusunk nem tudott elrugaszkodni a sárból. Ezzel eldőlt, bár még voltak lehetőségeink, köztük  egy büntetőgyanus szituáció is, de nem jött össze a gól. A mérkőzés kisértetiesen hasonlított a pákozdi vereségünkre, azzal a különbséggel, hogy most sokkal jobban játszottunk.

Az ellenfél stratégiája tökéletesnek bizonyult, ennek ellenére nagyon büszke vagyok a csapatra. A meccs nagy részében nagyon jól játszottunk, egy semleges szemlélő (a partjelző) is elismerően nyilatkozott a bokáig érő sárban kiválóan passzoló csapatra. Ez ma vereséget ért, valamint szinte biztosan lemondhatunk a dobogó 1-2 fokáról, egy esetleges nagy tavaszi meneteléssel a harmadik helyre még odaérhetünk.

Érdekes a helyzetünk, hiszen azon már túl vagyunk, hogy kontrára játszunk, a listavezetőn kívül mindenki ellen uralni tudtuk a meccset, azonban a rangadókon, a közvetlen riválisok ellen mindössze 1 pontot szereztünk. Tehát a kontrán túl vagyunk, a szétfocizáshoz pedig még nem vagyunk elég jók. De ha ki kell kapni, inkább így kapjunk ki, mint céltalan, előrevágott labdákkal. A megkezdett utat tehát a tavasszal is folytatni fogjuk, ráadásul az u16 nagyon jól dolgozik alánk, aki onnan bekerül, rövid időn belűl húzoemberré válhat. Kár, hogy csak eddig tart a koncepció...SDG!"

Az idézett szöveghez sokat hozzáfűzni nincs értelme, annyit talán mindenképpen érdemes, hogy nem biztos, hogy az a csapat irányítja a mérkőzést, akinél a labda van, illetve az, aki azt gondolja magáról, hogy irányít. A meccset a ladányi ifjak nyerték meg, remek teljesítményt nyújtva.

Az őszi szezonban a Nádasdladány a 2. helyen végzett, 14 mérkőzésen 12 alkalommal győztesen hagyta el a pályát, két alkalommal kapitulált, rúgott 58 gólt, kapott 12-őt, összesen 36 pontot gyűjtött. Remeke őszt produkált a csapat, HATALMAS GRATULÁCIÓ A FIÚKNAK ÉS A VEZETŐKNEK!