Hírek : MEGINT AJÁNDÉKOZTUNK. MÁNY-ISZKASZENTGYÖRGY 1:1

MEGINT AJÁNDÉKOZTUNK. MÁNY-ISZKASZENTGYÖRGY 1:1

Simán nyerhettünk volna, még ilyen körülmények között is....

ISZKASZENTGYÖRGY: Németh Zs.- Mészáros, Kéri, Szijj, Polczer T.- Fábián, Domak, Hollósi- Horváth F., Nyers, Szigetvári (Botka).

Gól: Kéri a 45., illetve Kern a 66. percben

Sárga lap: Horváth F., Mészáros.

Kiállítva: Kéri a 74. percben

"Gondosan" előkészített pályán fogadott minket az otthon igen csak veszélyes Mány. A pályát elnézve felmerül bennünk a kérdés, hogy miért játszottak a mányiak egy egész őszi idényt idegenben, mert a pályán nyoma sem volt bárminemű javítási munkálatoknak. A passzos játékot ezen a pályán jászani nem könnyű, sokszor a lehetetlennel volt egyenlő.

Az első percekben a hazaiak jobban éltek a pálya adta lehetőségekkel, könnyebben értek a lejtő alján elhelyezett kapunkhoz. Szabad szemmel is jól látszott, hogy a két kapu között cirka 2 méter szintkülönbség van.

De az igazi helyzeteik nem ekkor, hanem akkor voltak, amikor előrébb merészkedtünk, bár nekünk is volt helyzetünk, az igaziakat a hazaiak hagyták ki, kétszer is a kapust kicselezve lőttek vagy a visszaérő védőnkbe (Polczer T.), vagy gurítottak mellé. Nálunk a bal oldal volt igazán elemében, Szigetvári Csabával nem igazán tudtak lépést tartani a hazaiak, de gól sem a mányiak, sem mi nem tudtunk rúgni.

Megemlékezhetünk a játékvezető ténykedéséről, aki nálunk egyből sárga lapot adott az ellenfelét visszahúzó játékosnak, míg a hazai oldalon ütésért (!) adott ilyen színű kártyát. Történt, hogy jobb oldali beadásra Nyers Zsolt érkezett, ütközött a kapussal - természetesen a 11-es adása fel sem merült a játékvezetőben -  gondoljuk mi, előnyszabályt akart adni, igen ám de a labda a kapu fölé perdült. A felek egymásra estek, a hazaiak kapusa - ezt a nagyon kedves partjelzőtől tudjuk - megütötte játékosunkat, hogy így ösztönözze a mielőbbi felállásra. Azt hiszem, a történtek önmagukért beszélnek.

A félidő vége előtt a hazaiak kihagyták az ezer százalékos helyzetüket, az ellentámadást követően Szigetvári Csaba tört ki a védők közül, a 16-os előtt kíméletlenül - a mérkőzésen már nem először - leterítették. Nem, hogy piros lap, de sárga sem villant. A szabadrúgásból Kéri Norbert a kapu jobb felső sarkába bombázott. 0:1

A második félidőben lejtőnek támadhattunk, a hazaiak a kezdet kezdetén megpróbáltak egyenlíteni, ez egészen a 66. percig nem is sikerült nekik, ekkor az indokolatlanul rendezetlen bal oldalunk mögé rúgtak egy labdát, majd a visszagurításból az érkező hazai játékos a kapunk bal alsó sarkába talált. A pattogós lövés nem volt erős, erre nyugodtan mondhatjuk, hogy elkerülhető gólt kaptunk. 1:1

Ekkor már nem volt a pályán a bal oldalunk "ördöge", Szigetvári Csaba, aki összefejet ellenfelével és fején egy hatalmas, csúcsos elváltozás alakult ki, ezért azonnali cserét kellett végrehajtani. Csabát a mentő Székesfehérvárra, a kórházba szállította, ott a röntgent követően megállapították, hogy ebből az esetből származó sérülése nem súlyos, kizárólag esztétikai: borogatás, jegelés, panasz esetén kórházi kivizsgálása javallott, kérje háziorvosa és gyógyszerésze tanácsát. Csaba egyébként már jól van, a szerdai edzésen nagy kedvvel végezte a feladatokat.

A sérülés okozta sokkon egy hazai gól tett minket túl, támadtunk tovább, helyzeteink is voltak szép számmal, (Botka, Nyers, Domak), de egyikük sem tudott a kapuba találni. Míg elérkeztünk a 74. perchez, amikor egy indításra Nyers Zsolt rajtolt, a 16-on belül előbb a lábát, majd a labdát takarították el, a játékvezető továbbot intett, amit Kéri Norbert nem vett jó néven és banánevő állat nevét említve kérte számon rajta a büntető elmaradását. Figyelemmel a mérkőzésen jelen lévő hazai aprítás büntetlenségére, teljesen felesleges és felelőtlen cselekedet volt Norbi részéről, akit természetesen a játékvezető piros lappal kiállított. Játékosunk, aki nem mellesleg, csapatkapitány, nagyon nehéz helyzetbe hozta ezzel csapatát!

A 80. percben a hazai oldalon is elérkezett a kiállítás pillanata, az ellenfelét kicselező Szijj Szabolcsba a hazai extravagáns játékosa – kakastaréj frizura no.2013- hátulról akkorát rúgott, hogy csodálkoztunk, hogy súlyos sérülés nélkül megúszta a szituációt.

Maradt tíz perc, „tíz vé tízben” mentünk tovább, rengeteg helyzettel, amiket kihagytunk, oka volt a pálya, az ellenfél, a szél, minden (by játékosok), meg a persze a pontatlanság.

Sajnálatos, de megint pontokat adtunk oda ellenfelünknek, ennek elkerüléséhez nem kellett volna csupán más, mint jobban koncentrálni.