ELEMZÉS 3.
2013.08.15. 13:12
Ellenfél labdabirtoklása. A labdát birtokló csóri játékos testhelyzetéből ítélve a következő pillanatban mélységi indítással próbálkozik. A megelőző pillanatokban az iszkai 2. számú játékosnak ehhez időben fel kell venni a helyes védekezési pozíciót. Jelen helyzetben a pálya bal oldala felé való terelés valósul meg, nem tudja megakadályozni a hosszú, pálya tengelyében történő átadást. A labdabirtoklónak az adott helyzetben a mélységi indításon kívül három (!) passzolási lehetősége van, továbbá egy, az egyéni megoldásra, a labdavezetésre.
Mindezen szituációkat a védekezőknek előre (!) le kell játszaniuk magukban, együttes védekezést alkalmazva a lehető leggyorsabban reagálniuk kell az adott szituációra. Az 1. számú játékos a csapatvédekezésben nem vesz részt, pozíciója és a kapuvonal felé eső részen jelentős üres terület alakult ki, amit mind labdavezetéssel, mind pedig átadással be lehet játszani. Az 1. számú játékos mögötti területen védekező játékos nem található. A 3. számú játékos testhelyzete arról árulkodik, hogy a labdavezetés/cselezés megoldásra számít, így abba az irányba is indul. Amennyiben csóri 10-es kapná a labdát, nem lenne esélye a 4. számú iszkai játékosnak besegíteni.
A 4. számú iszkai játékos mozgásiránya és testhelyzete eleve rossz, mert nem a játékot nézi, így a csóriak által alkalmazott kisjátékok esetén nem tudna kellő időben beavatkozni, társának besegíteni, kizárólag a pálya kapuvonala felé néz és halad.
Alapvetés: a játékosnak mindig úgy kell helyezkednie, hogy a játékot figyelemmel követhesse, illetve a labdaszerzés során a területet szűkíteni kell, ebben az esetben ez nem történt meg, sem egyéni, sem csapat szinten.
|